Nowości książkowe

Jesienią 2018 roku  w ramach funduszy przyznanych przez Bibliotekę Narodową, Pułtuska Biblioteka Publiczna zakupiła ponad 300 tytułów książek. Dzięki dotacji w wysokości 25 tysięcy zł. wzbogaciliśmy swój księgozbiór o szereg nowych pozycji książkowych. Znalazły się wśród nich nowe tytuły Magdaleny Knedler, Aleksa Rozgozińskiego, Karoliny Wilczyńskiej. Nowością na rynku wydawniczym cieszącą się dużym zainteresowaniem jest trylogia Edwarda Łysiaka o wydarzeniach na Kresach z czasów II wojny światowej, które poróżniły przyjaciół pochodzenia polskiego, żydowskiego i ukraińskiego. Wśród zakupów nie zabrakło również reportaży, np. świetnie przyjętej książki Marty Madejskiej „Aleja włókniarek” o kobietach pracujących w fabrykach Łodzi.  Znajdziemy również pozycje książkowe  dla wielbicieli kryminałów oraz mnóstwo nowości dla maluchów, które są odpowiedzią na oczekiwania najmłodszych czytelników. Wśród nich m.in. nowe losy „Kici Koci”, „Świnki Peppy” czy „Basi” Zofii Staneckiej. Powiększyliśmy zbiór bajek, baśni, opowiadań, również tych, które wspomagają rozwój dzieci tj. seria „Jano i Wito” oraz  bajki i wiersze logopedyczne dla dzieci autorstwa Agnieszki Nożyńskiej- Demianiuk. Pojawiło się dużo lektur:, np. „Przygody Tomka Sawyera”, „Pajączek na rowerze” czy „Pamiętnik czarnego noska”. Wśród naszych nowości będzie również coś dla młodzieży: „Cudowny chłopak” to fantastyczna  opowieść o sile miłości i przyjaźni, zabawna seria pt. „Alkatraz kontra bibliotekarze” czy ostatni głośny tytuł wśród nastolatek „Do wszystkich chłopców, których kochałam”. Zakupiliśmy szereg książek edukacyjnych, pomagających poznać tajemnicę wnętrza ziemi, kosmosu i masę innych geograficznych zagadek. Na szczególną uwagę zasługuje komiks „Tytus Romek i A’Tomek”, wydany dla uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Zapraszamy do biblioteki.