Jubileusz 75-lecia Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. Joachima Lelewela

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości.

Jubileusz 75-lecia Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. Joachima Lelewela

W piątek, 16 września, odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszu 75-lecia naszej Biblioteki, która to wpisała się w kalendarz imprez organizowanych w ramach XXV Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza. Uroczystość przepełniały chwile wzruszenia, zadumy i nostalgii. Ucztę intelektualną w postaci referatów zapewnili nam Ewa Potrzebnicka, pełnomocnik dyrektora ds. Narodowego Zasobu Bibliotecznego BN, „Biblioteki – ich rola, zadania i różnorodność” oraz dr. hab. Radosław Lolo „O pułtuskich księgozbiorach”, w imieniu którego referat wygłosił mgr Krzysztof Łukawski. Podsumowano też konkurs internetowy „Czy znasz swoją bibliotekę?”, którego laureaci zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami rzeczowymi, wręczonymi przez wicestarostę pułtuskiego, Beatę Jóźwiak i burmistrza Pułtuska, Wojciecha Gregorczyka. Wyjątkowych przeżyć estetycznych dostarczył koncert w wykonaniu Izabelli Jaszczułt-Kraszewskiej oraz Andrzeja Ambroziaka. Dziękujemy wszystkim gościom za ciepłe słowa, kwiaty, upominki, ale przede wszystkim za uczestnictwo w tak ważnym dla nas wydarzeniu.