Spotkanie autorskie z Barbarą Bielastą

17 listopada w Bibliotece gościła Pani Barbara Bielasta – regionalistka, autorka książki pt. „Dembowscy na Mazowszu”. Podczas spotkania mieliśmy okazję poznać skomplikowane, nierzadko zaskakujące dzieje tytułowej rodziny. Pani Barbara nie tylko podzieliła się z nami ogromem swojej wiedzy na temat rodu Dembowskich, ale i zachęciła uczestników spotkania do samodzielnego poszukiwania rozwiązań jeszcze nierozwikłanych zagadek dotyczących historii ziemiańskiej rodziny.Spotkanie poprowadziła wieloletnia redaktor Tygodnika Ciechanowskiego, Pani Izabela Koba-Mierzejewska, która z pełnym profesjonalizmem i wyjątkową lekkością pokierowała blisko półtoragodzinną rozmową z autorką. Podczas wydarzenia była możliwość nabycia książek, a po zakończeniu także do rozmowy z gośćmi w kuluarach. Jeszcze raz dziękujemy Pani Barbarze oraz Pani Izabeli za niezapomniane spotkanie, które pomimo swojej szerokiej tematyki nie pozwoliło na chwilę znużenia.

Spotkanie autorskie z Barbarą Bielastą