Andrzejkowe czary – mary w Bibliotece

Wieczór Andrzejkowy, obchodzony zwykle w wigilię św. Andrzeja, w tym roku również w naszej Bibliotece przybrał formę andrzejkowych wróżb. 30 listopada Czytelnia Pułtuskiej Biblioteki Publicznej zmieniła się w zaczarowane, pełne wróżb i magii miejsce. W spotkaniu uczestniczyło 20 dzieci w wieku
7-14 lat. Pracownik Oddziału dla Dzieci, Justyna Brzozowska, wprowadziła zebranych gości w tematykę obchodów Andrzejek, a następnie zaprosiła wszystkich do wspólnych wróżb. Na dzieci oraz ich rodziców czekały specjalnie przygotowane na tę okazję magiczne stanowiska. Każdy mógł „poznać swoją przyszłość” dzięki wróżbom z kubeczków, z kości, czy zaczarowanych kamieni. Nie zabrakło chińskich ciasteczek z wróżbą, tradycyjnego lania wosku oraz przepowiadania przyszłości z kuli.  Jednymi z najbardziej obleganych stanowisk okazały się te, przy których można było wywróżyć zawód wykonywany w przyszłości, czy poznać imię przyszłej sympatii.

Na zakończenie wspólnych wróżb Wróżki oraz Jasnowidzowie – bibliotekarze Pułtuskiej Biblioteki,  życzyli wszystkim spełnienia marzeń i częstszych pobytów w Bibliotece, która w każdej chwili może stać się Krainą Fantazji.