Literacki Czwartek u Lelewela - Koty

Literacki Czwartek u Lelewela - Koty

„Kot, kot, pani matko, kot, kot, narobił mi w pokoiku łoskot” – tak pisał Aleksander Fredro w pierwszym akcie „Zemsty” i właśnie kotom poświęcony był kolejny Literacki Czwartek u Lelewela – 9 maja 2013 roku. Prowadzący – Lech Chybowski i Anna Mitkowska opowiadali o kotach w historii świata, w literaturze, w filmie.

O znanych postaciach, które kochały koty, o tym czemu kot potrafi wejść na drzewo, ale rzadko potrafi z niego zejść i dlaczego w pokoju pełnym ludzi kot zawsze podejdzie do tej osoby, która nie lubi kotów. Wiersze i fragmenty prozy o kotach przeczytał Tomasz Wota.

Na kolejny Literacki czwartek u Lelewela zapraszamy po wakacjach!