Spotkanie z Małgorzatą Strzałkowską

W dniu 9 kwietnia w Czytelni Pułtuskiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z pisarką literatury dziecięcej Panią Małgorzatą Strzałkowską. Spotkanie zorganizowano w ramach Pułtuskich Dni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Bibliotekę odwiedziły tłumy czytelników. Z wizytą do biblioteki przybyli zaproszeni uczniowie pułtuskich szkół podstawowych oraz wychowankowie SOSW z nauczycielami.

Małgorzata Strzałkowska mieszka w Warszawie, jest pisarką, ilustratorką swoich książek, autorką piosenek i scenariuszy dla TVP1.  Napisała ponad 150 książek dla najmłodszych. Podczas spotkania  czytała  fragmenty swoich książek, urozmaicając krótkimi zabawami logopedycznymi. Bawiła się z dziećmi najczęściej popełnianymi błędami językowymi. Pisząc teksty dla najmłodszych  zawsze myśli o tym, jak je rozbawić, zachęcić do czytania i zarazem nauczyć prawidłowej wymowy i pisowni. W  interesujący  sposób opowiedziała jak powstaje książka, zwróciła uwagę na pracę ilustratora książek. Nie zabrakło też pytań, na które chętnie odpowiadała.

Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze. Za ciekawe, pełne humoru chwile uczestnicy wręczyli autorce kwiaty z podziękowaniami. Po zakończeniu spotkania czytelnicy mieli okazję zakupić książki autorki oraz otrzymać specjalną dedykację z autografem.

Drugie spotkanie odbyło się w Publicznej Szkole Podstawowej w Obrytem.