Czytam sobie w bibliotece

9 i 12 listopada w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży odbyły się warsztaty w ramach projektu CEO -  Czytam sobie w bibliotece. Misją akcji  jest pokazanie dzieciom, że samodzielne czytanie jest dobrą zabawą, a nauka czytania może być radosna i ciekawa.

Na podstawie materiałów otrzymanych z projektu przeprowadzono zajęcia oparte o fabułę książek "Marta i ufoludek" Wojciecha Widłaka oraz „Szarka” Ewy Nowak. W spotkaniach udział wzięli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. I. Szewińskiej. Po wysłuchaniu opowiadań nadszedł czas na zabawę. Dzieci dopasowywały tropy do dzikich zwierząt, naśladowały ich odgłosy oraz segregowały odpady do poszczególnych pojemników. Największą atrakcją spotkań okazały się zajęcia plastyczne, podczas których dzieci mogły własnoręcznie wykonać pamiątkę ze spotkania i zabrać ją do domu. Na zakończenie zajęć każdy otrzymał pamiątkowy dyplom Czytam sobie w bibliotece.

Czytam sobie w bibliotece