Wakacje w Bibliotece

Wakacyjne spotkania 2016 w Pułtuskiej Bibliotece Publicznej przebiegały pod hasłem Mamo! Tato! W Bibliotece spędzam lato! Naszych najmłodszych czytelników zaprosiliśmy na cztery tygodnie dobrej zabawy, miło spędzonego czasu oraz mnóstwa atrakcji, które dla nich przygotowaliśmy.

W spotkaniach uczestniczyło 22 dzieci od 6 do 13 lat, które z różnych względów spędzają wakacje w mieście. Wszystkie spotkania były związane z książką. Codziennie czytano wybrane przez uczestników książki. Podczas zajęć literacko-plastycznych powstało wiele bardzo ciekawych i oryginalnych prac, świadczących o niezwykłej wyobraźni młodych ludzi. Dzieci grały w gry planszowe, układały puzzle, kolorowały obrazki, rozwiązywały łamigłówki i brały udział w grach i zabawach logicznych. Biblioteka na czas wakacji stała się kolorową bajkową krainą.

W ramach wakacyjnych zajęć odbyły się trzy spotkania integracyjne z seniorami z Dziennego Domu Senior-WIGOR. 28 lipca korzystając z zaproszenia oraz ładnej pogody zajęcia odbyły się na placu przed budynkiem Dziennego Domu Senior – WIGOR.

Podczas ostatniego wakacyjnego spotkania, 29 lipca, wspólnie wybraliśmy się na spacer i zjedliśmy lody. Wszystkie zajęcia przebiegły w miłej atmosferze.

Prace plastyczne oraz fotografie powstałe podczas zajęć w niedługim czasie na Facebooku  Biblioteki.  Serdecznie zapraszamy!

Wakacje w Bibliotece