I Odjazdowy Bibliotekarz

Rajd Odjazdowych Bibliotekarzy został zorganizowany w ramach Tygodnia Bibliotek, który w 2012 r. upłynął pod hasłem "Biblioteka ciągle w grze".

I Odjazdowy Bibliotekarz

Rajd Odjazdowych Bibliotekarzy został zorganizowany w ramach Tygodnia Bibliotek, który w 2012 r. upłynął pod hasłem "Biblioteka ciągle w grze". Odjazdowy Bibliotekarz to ogólnopolska akcja dla bibliotekarzy, sympatyków biblioteki oraz miłośników słowa pisanego i rowerów.

Odjazdowi w Pułtusku w tym roku pojawili się po raz pierwszy. Już dziś wiemy, że będziemy robić wszystko, aby były kolejne edycje, gdyż dzięki naszym wspaniałym uczestnikom oraz sponsorom, fundatorom nagród i wspomagającym nas służbom policji i straży miejskiej, które zabezpieczały cały nasz przejazd, impreza była bardzo udana.

 

Startowaliśmy z placu przed Biblioteką, następnie ulicą Rynek, Benedyktyńską, Baltazara, wzdłuż działek do wału, koło Domu Polonii, w kierunku Starego Miasta, wzdłuż kanałku, mostem Świętojańskim, ulicą Staszica do mety. Trasa była tak przewidziana, aby po pierwszym odcinku mogły zjechać do Biblioteki osoby, które czuły się już zmęczone.

Na placu za budynkiem Biblioteki na utrudzonych jazdą rowerzystów czekały gorące kiełbaski i nagrody ufundowane przez hojnych ofiarodawców.

Wsparcie otrzymaliśmy od:

Pani Marii Ponichtery – Prezesa PSS Społem, Wojciecha Dębskiego – Burmistrza Miasta Pułtusk oraz właścicieli sklepów: Doroty i Jacka Garusów, Tomasza Minasiewicza, Sebastiana Radeckiego, Andrzeja Gurgielewicza, Marka Lelenia, Zofii Pliszki, Stanisława Perzyny oraz eurobanku i banku Credit Agricole.

 

Dla wszystkich był to czas aktywności zarówno kulturalnej jak i fizycznej, w zgodzie z naturą i książką.Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć w Pułtuskiej Gazecie Powiatowej

 

 

Zakup nowości wydawniczych „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w ramach zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.