Barwny Korowód

Jedną z atrakcji Dni Patrona Pułtuska Świętego Mateusza jest Barwny Korowód, który w tym roku odbył się pod hasłem "Pułtusk na sportowo".

Barwny Korowód

Jedną z atrakcji Dni Patrona Pułtuska Świętego Mateusza jest Barwny Korowód, który w tym roku odbył się pod hasłem "Pułtusk na sportowo". W sobotnie popołudnie na pułtuskim rynku zrobiło się gwarno i kolorowo. Wszystko za sprawą  uczestników radosnego przemarszu.

Wśród zebranych nie mogło zabraknąć też nas,  pracowników Pułtuskiej Biblioteki Publicznej. Nasz udział w Barwnym Korowodzie nawiązywał do ogólnopolskiej akcji "Odjazdowy Bibliotekarz", w której uczestniczyliśmy po raz pierwszy w tym roku. Był rower, pomarańczowe koszulki i chorągiewki, którymi podczas przemarszu zachęcaliśmy pułtuszczan do udziału w inicjatywach podejmowanych przez naszą placówkę.

 

 

Zakup nowości wydawniczych „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w ramach zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.