Uwolnij książkę!!!

Uwolnij książkę to znana w Polsce już od kilku lat akcja, w ramach której 22 kwietnia, pracownicy Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. J. Lelewela, zorganizowali wymianę książek w naszym mieście.

Uwolnij książkę!!!

Uwolnij książkę! to znana w Polsce już od kilku lat akcja, w ramach której 22 kwietnia, pracownicy Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. J. Lelewela, zorganizowali wymianę książek w naszym mieście.

Inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Już po 9.00 wielu pułtuszczan przybyło do wyznaczonych miejsc, gdzie można było oddać książki ze zbiorów własnych i zupełnie za darmo nabyć inne interesujące pozycje książkowe. Wymiany książek można było dokonać w punkcie przed budynkiem Pułtuskiej Biblioteki oraz na rynku przed wieżą ratuszową.

 

Rozpropagowana przez naszą placówkę akcja zyskała wielu zwolenników, którzy z wielką aprobatą przyjęli informację o kontynuacji tego przedsięwzięcia i zadeklarowali swój udział w następnych spotkaniach.

Informujemy, że kolejna wymiana książek odbędzie się już 11 maja, w ramach Tygodnia Bibliotek oraz 20 czerwca podczas Światowego Dnia Uwalniania Książki.Uwolnij książkę!!!

Zakup nowości wydawniczych „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w ramach zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.