Uwolnij książkę

W czwartek 20.06 już po raz trzeci pułtuszczanie wymienili się książkami podczas akcji „Uwolnij książkę”.

Uwolnij książkę

W czwartek 20.06  już po raz trzeci pułtuszczanie wymienili się książkami podczas akcji „Uwolnij książkę”. W dwóch specjalnie zorganizowanych punktach, przed Biblioteką oraz przed wieżą ratuszową, już od rana zjawiały się osoby, które chętnie wymieniały swoje książki.  Niektórzy z nich oddawali bardzo wiele pozycji, gdyż twierdzili, że dzielenie się jest dużo lepsze od posiadania. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno dzieci, młodzieży, dorosłych jak i osób starszych. Wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję dziękujemy i zapraszamy do kolejnej IV już edycji we wrześniu podczas Dni Patrona Miasta św. Mateusza.

Jeżeli jednak podczas wakacji  będziecie w pobliżu budynku naszej Biblioteki będziecie chcieli skorzystać z nadarzającej się okazji do uwolnienia niepotrzebnej już książki z własnego księgozbioru, a jednocześnie chcecie to zrobić, przynieście ją do nas. Gorąco zapraszamy. Książki zebrane podczas wakacji wezmą udział w IV edycji akcji „Uwolnij książkę”.

 Uwolnij książkę

Zakup nowości wydawniczych „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w ramach zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.