V Odjazdowy Bibliotekarz

V Odjazdowy Bibliotekarz

Pułtuska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela włączyła się do Ogólnopolskiej akcji Odjazdowy Bibliotekarz. 21 maja około 50 osób wyruszyło na V Pułtuski Rajd Rowerowy malowniczą trasą Pułtusk - Grabówiec - Popławy - Pułtusk. Odwiedziliśmy Filię Biblioteczną nr 1 przy ul. Brzozowej 5.  Po rajdzie spotkaliśmy się na Przystani Wodnej, gdzie czekało na nas ognisko. Pogoda dopisała, a zabawa była wyśmienita. Dzieci uczestniczyły w konkursie malowania kredą, a dorośli losowali nagrody książkowe ufundowane przez sponsorów.  Dużym zainteresowaniem cieszyła się również przeprowadzona w budynku Biblioteki akcja – Uwolnij książkę.

Dziękujemy bardzo serdecznie za wsparcie podczas organizacji imprezy Odjazdowy Bibliotekarz sponsorom i fundatorom nagród książkowych:

- Pani Marii Ponichterze, prezes PSS „Społem”

- Państwu Dorocie i Jackowi Garusom

- Państwu Beacie i Jackowi Jakubczakom

- Panu Markowi Leleniowi

- Pani Zofii Pliszce

- Nadleśnictwu Pułtusk

- Domu Polonii

oraz obecnym na miejscu i zapewniającym nam bezpieczeństwo Komendantowi Powiatowemu Policji w Pułtusku i pracownikom policji oraz Komendantowi Straży Miejskiej w Pułtusku i pracownikom straży miejskiej. 

Kolejny Odjazdowy Bibliotekarz już za rok – Zapraszamy !!!V Odjazdowy Bibliotekarz

Zakup nowości wydawniczych „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w ramach zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.