Światowy Dzień Smerfa

Światowy Dzień Smerfa

W sobotę 25 czerwca z okazji Światowego Dnia Smerfa,  po raz kolejny Biblioteka zorganizowała piknik rodzinny dla wielbicieli niebieskich stworzeń, które podbiły serca wielu pokoleń. Ta data jest niezwykle ważna, gdyż to dzień urodzin słynnego Peyo, twórcy Smerfów. Podczas tego dnia na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Dzieci i dorośli brali udział w zabawach ruchowych, m.in. rzucaniu w Ważniaka balonami na wodę,  strącaniu puszek Hogaty oraz łowieniu smerfów razem z Gargamelem. Do dyspozycji najmłodszych była też oddana plastyczna pracownia Pracusia, a u Harmoniusza można było pograć na smerfnych instrumentach muzycznych. Pieszczoch rozdawał pieski zrobione
z balonów, a u Lalusia dzieci odgadywały tajemnicze zagadki za pomocą lusterka. Dla miłośników smerfów czekały również słodkie niespodzianki. Każdy miał okazję  spróbować smerfnych  lodów oraz waty cukrowej. Na zakończenie dzieci pokonały kota Klakiera, dzieląc się łakociami ukrytymi w piniacie. Z pewnością w otoczeniu Wioski Smerfów każdy z uczestników mógł przenieść się w przyjazny świat Peyo. 

Wszystkich zwolenników zapraszamy do Biblioteki,  gdzie znajdziecie książki oraz smerfne komiksy, które mogą przenieść was znowu do  niesamowitego świata smerfów.