„Zemsta” Aleksandra Fredry – sprawdź swoją wiedzę na temat najsłynniejszej polskiej komedii!

„Zemsta” Aleksandra Fredry – sprawdź swoją wiedzę na temat najsłynniejszej polskiej komedii!

Już za kilka dni, 20 czerwca, będziemy obchodzić 230. rocznicę urodzin najwybitniejszego polskiego komediopisarza, patrona roku 2023 – Aleksandra Fredry. W celu przypomnienia sobie treści jego najsłynniejszego utworu, zapraszamy do rozwiązania udostępnionego przez nas quizu poświęconego właśnie fredrowskiej „Zemście” – jej fabule, bohaterom i ponadczasowemu komizmowi.

Zachęcamy do zabawy każdego miłośnika komedii Fredry oraz omawiających „Zemstę” na zajęciach uczniów klas 7-8, a nauczycieli języka polskiego do wykorzystania quizu na lekcji w ramach powtórki z lektury.


Link do quizu: <<< QUIZ >>>

Zakup nowości wydawniczych „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w ramach zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.