XVI edycja „Wyścigu po historię” już za nami

XVI edycja „Wyścigu po historię” już za nami

13 września 2023 r., wpisując się w obchody Dni Patrona Pułtuska
św. Mateusza, odbyła się XVI edycja Wyścigu po historię.

Konkurs został zorganizowany przez Pułtuską Bibliotekę Publiczną im. Joachima Lelewela, Pułtuskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne oraz Archiwum Państwowe w Warszawie Oddział w Pułtusku.

W konkursie udział wzięli uczniowie klas VI – VIII szkół podstawowych gminy Pułtusk.  Uczestnicy wykazali się szeroką wiedzą o historii i tradycji swego miasta. Po mistrzowsku wykonali również konkurencje sprawnościowe, tj. bieg, strzał piłką do bramki i strzelanie z łuku.

Zwyciężyła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. T. Kościuszki w Pułtusku w składzie: Mateusz Tarnowski, Filip Rzeczkowski, Oskar Rzeczkowski i Maciej Pietrzykowski z opiekunem Katarzyną Apalińską.

Nagrody rzeczowe oraz upominki dla uczestników konkursu ufundował Burmistrz Miasta Pułtusk, Pułtuskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne i Archiwum Państwowe w Warszawie Oddział w Pułtusku.  

 XVI edycja „Wyścigu po historię” już za nami

Zakup nowości wydawniczych „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w ramach zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.