Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Miś i ja – wspólnie odkrywamy świat

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

„Miś i ja – wspólnie odkrywamy świat”

 

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Jak pisała Helena Bechlerowa: „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”, moda na misie nie przemija. Do obchodów święta Światowego Dnia Pluszowego Misia przyłączyła się  Pułtuska Biblioteka Publiczna im. J. Lelewela, organizując konkurs plastyczny pt. „Miś i ja – wspólnie odkrywamy świat”.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-III szkół podstawowych w Pułtusku i gminie oraz uczniowie SOSW. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych dzieci oraz kształcenie umiejętności wypowiadania się różnymi technikami plastycznymi. Na konkurs wpłynęło aż 91 prac, wykonanych pod kierunkiem 38 nauczycieli z 7 szkół. Rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród odbyło się 22 listopada 2013 r.

 

 

Jury konkursowe w składzie: Bogusława Woźniak  (przewodnicząca, plastyk), Bożena Potyraj, Barbara Zbrzezna i Justyna Brzozowska przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

 

Lista osób nagrodzonych:

I miejsce:
- Jan Chuma - uczeń SOSW
- Adrian Nuszkiewicz – uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Pułtusku

II miejsce:
- Tadeusz Chuma – uczeń SOSW
- Klaudia Załęska – uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Płocochowie

III miejsce:
- Ernest Jeż – uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Pułtusku
- Magda Lehder  – uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Pułtusku

 

Wyróżnienia:
-Kacper Jeż – uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Pułtusku
- Martyna Zaleska – uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Płocochowie
- Milena Siemek – uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Przemiarowie
- Maria Komsta – uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Pułtusku
- Natalia Tyszkiewicz – uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Pułtusku
- Stanisław Kamiński – uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Bobach
- Karol Kowalczyk – uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Pułtusku
- Paweł Górski – uczeń SOSW
- Adam Ostaszewski – uczeń SOSW
- Wiesława Chuma – uczennica SOSW 

 

Wymienieni uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i dyplomy, a nauczyciele podziękowania za pomoc w przygotowaniu prac uczniów. Dzieci wysłuchały  historii o powstaniu  tego święta, nie zabrakło również mini konkursu quizowego dla wszystkich uczestników. Uroczystość zakończyła się wspólnym odśpiewaniem piosenki „Pokochaj pluszowego misia” wspólną, pamiątkową fotografią. 

Zakup nowości wydawniczych „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w ramach zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.