Głośne czytanie

30 października w Pułtuskiej Bibliotece Publicznej im. J. Lelewela obchodzono Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzieci z pułtuskich szkół i przedszkoli miały możliwość wysłuchania pięknych wierszyków autorstwa Marii Konopnickiej, Juliana Tuwima oraz Jana Brzechwy w interpretacji specjalnych gości, znanych pułtuszczan, przedstawicieli lokalnej władzy oraz instytucji współpracujących z Biblioteką.

Opowiadania przybliżyli dzieciom:

Lech Chybowski, Joanna Gregorczyk, Beata Jóźwiak, Michał Kisiel, Ewa Kowalczyk, dr hab. Radosław Lolo, Agata Łojek, Dorota Pergół,  aspirant Radosław Pomaski, Andrzej Popowicz, Tomasz Sobiecki, Izabela Sosnowicz – Ptak, Monika Komorowska i Wioletta Chmielewska.

Spotkanie wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród dzieci, które zakończyło się słodkim akcentem z Domu Polonii.