Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

w Filii nr 2

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Każdego roku 5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji Filię Biblioteczną nr 2 odwiedziły dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 i Przedszkola Miejskiego nr 5 w Pułtusku. Zajęcia rozpoczęliśmy od czytania bajek. Kolejnym punktem spotkania były zagadki słuchowe polegające na wykorzystaniu fragmentów bajkowych. Przedszkolaki musiały podać tytuł bajki po usłyszeniu cytatu i dopasować do tego obrazek. Dzieci bez problemu radziły sobie z zadaniami, były aktywne i otwarte na nowe zabawy. Zajęcia zakończyły się rozdaniem specjalnych odznak „Super Znawcy Bajek”. Dzień Postaci z Bajek to doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.