Narodowe Czytanie - Balladyna

Juliusz Słowacki

Narodowe Czytanie - Balladyna
Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: "Trylogię" Henryka Sienkiewicza oraz "Lalkę" Bolesława Prusa. W 2016 roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim. W 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. W 2018 r. czytaliśmy "Antologię Niepodległości" – specjalnie przygotowane na tę okazję utwory zaliczane do kanonu polskiej literatury patriotycznej. W 2019 roku lekturą Narodowego Czytania były nowele polskie a w tym roku sięgniemy po "Balladynę" Juliusza Słowackiego.
Narodowe Czytanie już w tę sobotę 5 września!

Balladyna od 5 września na naszym kanale  Biblioteka Pułtusk