Moja miejscowość-Tu się dzieje!

21 grudnia 2020 r. miało miejsce podsumowanie konkursu fotograficznego Moja miejscowość-Tu się dzieje! Konkurs pod patronatem honorowym Starosty Pułtuskiego oraz Burmistrza Miasta Pułtusk był skierowany do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu pułtuskiego.

Na konkurs wpłynęło 65 prac wykonanych pod kierunkiem 19 opiekunów z 12 szkół z powiatu pułtuskiego. Nagrodzone i wyróżnione zostały opublikowane w kalendarzu na rok 2021.

W głosowaniu na FB Biblioteki największą ilość – 726 polubień, uzyskało zdjęcie wykonane przez Vanessę Gosiewską, uczennicę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku.

Komisja konkursowa w kategorii szkół podstawowych przyznała 8 nagród głównych oraz 5 wyróżnień w dwóch kategoriach.

Lista osób nagrodzonych

Kategoria szkoły podstawowe

I nagroda

- Lidia Druchniak, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Zatorach

- Vanessa Gosiewska, uczennicę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku

II nagroda

- Anna Jaworska, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. mjra Henryka Sucharskiego w Pułtusku

III nagroda

- Diana Łach, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku

- Blanka Stankiewicz, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Pułtusku

Wyróżnienia

- Jakub Banachowicz, uczeń Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Dzierżeninie

- Ewelina Sawicka, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej im. Przyjaźni Polsko – Węgierskiej w Przewodowie Poduchownym

- Oliwia Bocheńska, uczennica Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. rtm. Witolda Pileckiego w Przemiarowie

- Daniel Łach, uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku

- Natalia Łempicka, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej im. Doroty Gellner w Pobyłkowie Dużym

Kategoria szkoły ponadpodstawowe

I nagroda

- Olesia Bezhyk, uczennica Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku

II nagroda

- Kacper Piętka, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Pułtusku

III nagroda

- Marcelina Komorowska, uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Pułtusku.

Moja miejscowość-Tu się dzieje!