Tydzień Bibliotek w Lelewelu

Tydzień Bibliotek w Lelewelu

 

Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek wpisuje się w obchody 75-lecia Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. J. Lelewela. W ramach XIX już edycji, przebiegającej pod hasłem Biblioteka – świat w jednym miejscu, przygotowano ciekawą ofertę kulturalną dla różnych grup wiekowych:

- konkurs internetowy Czy znasz swoją bibliotekę? publikowany w dniach 9-13 maja na stronie www.biblioteka.pultusk.pl Konkurs ma charakter otwarty i jest skierowany do wszystkich mieszkańców powiatu pułtuskiego;

- spotkanie autorskie z Joanną Jax, autorką wielu bestselerowych powieści   obyczajowych, cenioną zarówno przez czytelników jak i krytyków literackich (9 maja godz. 1700);

- spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem, pisarzem dla dzieci i młodzieży (10 maja);   

- cykl zajęć tematycznych dla młodzieży pt. Jak ufilmowić klasykę polskiej literatury?,
z czego pierwsza część będzie dotyczyła Wesela (1973) Andrzeja Wajdy wg dramatu
S. Wyspiańskiego. Kontynuacja cyklu nastąpi w kolejnych miesiącach;

- zajęcia tematyczne pt. Mazurek Dąbrowskiego dla uczniów klas IV-V szkół podstawowych, połączone z prezentacją multimedialną i zwiedzaniem wystawy pt. Polskie Symbole Narodowe przygotowanej przez IPN.  

Zajęcia będą odbywać się w dniach 9-27 maja w Czytelni Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. Joachima Lelewela, ul. J. Słowackiego 6. W celu wcześniejszego uzgodnienia terminu spotkania prosimy o kontakt: tel.  23 692 21 51.

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja, której celem jest podkreślanie roli czytania
i bibliotek oraz zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa. Warto zaznaczyć, że Biblioteka włącza się w akcję od 2004 r., ułatwiając potencjalnym użytkownikom dotarcie do jej zasobów i szerokiej oferty usług.

Zakup nowości wydawniczych „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w ramach zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.