Spotkanie z Pawłem Beręsewiczem

Spotkanie z Pawłem Beręsewiczem

10 maja w Pułtuskiej Bibliotece Publicznej gościł Paweł Beręsewicz, autor powieści, opowiadań i wierszy dla dzieci. Napisał m. in. serię książek o rodzinie Ciumków. Jego książki były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane w prestiżowych konkursach literackich. Spotkanie, które odbyło się w ramach Tygodnia Bibliotek 2022 przeprowadzone zostało pod hasłem: „Baw się czytaniem”.

Uczestniczyli w nim uczniowie z pułtuskich szkół: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 oraz wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze. Pisarz chętnie odpowiedział na wszystkie zadane przez dzieci pytania i rozdał autografy.Projekt pt. Projekt Lem dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

 

Zakup nowości wydawniczych „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w ramach zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.