Wakacje w Bibliotece dobiegły końca

Wakacje dobiegły końca, a wraz z nimi cykl zajęć edukacyjnych dla najmłodszych pt. Animacje w wakacje, organizowanych przez Wypożyczalnię dla Dzieci i Młodzieży. Różnorodność zajęć sprawiała, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a o nudzie nie mogło być mowy.

Zajęcia literackie Karolcia – czyli historia pewnego koralika, połączone z warsztatami tworzenia biżuterii,podbiły serca dzieci. Uczestnicy zajęć nauczyli się własnoręcznie robić bransoletki, mogące stanowić piękny prezent dla bliskiej osoby.

Na warsztatach konstruktorskich Zbudowane z klocków można było zaobserwować jak spod małych rączek wychodziły wielkie konstrukcje. Klocki pozostają niezmiennie od wielu lat najbardziej popularną formą zabawy dla dzieci. Podczas zajęć zbudowaliśmy wspólnie domek, łódkę oraz teatrzyk, a przy okazji rozwijaliśmy wyobraźnię przestrzenną dzieci oraz doskonaliliśmy umiejętność pracy w grupie.

Każde spotkanie było pełne twórczej zabawy, szczególnie gdy odwiedzili nas seniorzy z Dziennego Domu „Senior +”. Międzypokoleniowe warsztaty były okazją do wspólnej zabawy i rozwijania kreatywności.

Nie zabrakło także zajęć ruchowych z wykorzystaniem chusty animacyjnej i zabaw tanecznych.

Na pożegnanie każde dziecko otrzymało dyplom za udział w zajęciach wakacyjnych.

Wakacje w Bibliotece dobiegły końca