Spotkanie autorskie z Barbarą Bielastą

Spotkanie autorskie z Barbarą Bielastą
17 listopada w Bibliotece gościła Pani Barbara Bielasta – regionalistka, autorka książki pt. „Dembowscy na Mazowszu”. Podczas spotkania mieliśmy okazję poznać skomplikowane, nierzadko zaskakujące dzieje tytułowej rodziny. Pani Barbara nie tylko podzieliła się z nami ogromem swojej wiedzy na temat rodu Dembowskich, ale i zachęciła uczestników spotkania do samodzielnego poszukiwania rozwiązań jeszcze nierozwikłanych zagadek dotyczących historii ziemiańskiej rodziny.Spotkanie poprowadziła wieloletnia redaktor Tygodnika Ciechanowskiego, Pani Izabela Koba-Mierzejewska, która z pełnym profesjonalizmem i wyjątkową lekkością pokierowała blisko półtoragodzinną rozmową z autorką. Podczas wydarzenia była możliwość nabycia książek, a po zakończeniu także do rozmowy z gośćmi w kuluarach. Jeszcze raz dziękujemy Pani Barbarze oraz Pani Izabeli za niezapomniane spotkanie, które pomimo swojej szerokiej tematyki nie pozwoliło na chwilę znużenia.


Spotkanie autorskie z Barbarą Bielastą

Projekt pt. Projekt Lem dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

 

Zakup nowości wydawniczych „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w ramach zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.