Spotkanie autorskie z Barbarą Bielastą

Spotkanie autorskie z Barbarą Bielastą
17 listopada w Bibliotece gościła Pani Barbara Bielasta – regionalistka, autorka książki pt. „Dembowscy na Mazowszu”. Podczas spotkania mieliśmy okazję poznać skomplikowane, nierzadko zaskakujące dzieje tytułowej rodziny. Pani Barbara nie tylko podzieliła się z nami ogromem swojej wiedzy na temat rodu Dembowskich, ale i zachęciła uczestników spotkania do samodzielnego poszukiwania rozwiązań jeszcze nierozwikłanych zagadek dotyczących historii ziemiańskiej rodziny.Spotkanie poprowadziła wieloletnia redaktor Tygodnika Ciechanowskiego, Pani Izabela Koba-Mierzejewska, która z pełnym profesjonalizmem i wyjątkową lekkością pokierowała blisko półtoragodzinną rozmową z autorką. Podczas wydarzenia była możliwość nabycia książek, a po zakończeniu także do rozmowy z gośćmi w kuluarach. Jeszcze raz dziękujemy Pani Barbarze oraz Pani Izabeli za niezapomniane spotkanie, które pomimo swojej szerokiej tematyki nie pozwoliło na chwilę znużenia.


Projekt pt. Projekt Lem dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

 

Zakup nowości wydawniczych „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w ramach zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.