Mała Książka – wielki człowiek

Mała Książka – wielki człowiek

Drodzy Czytelnicy, z wielką radością spieszymy do Was z informacją, że nasza Biblioteka zakwalifikowała się do kolejnej edycji projektu „Mała Książka – wielki człowiek”, zainicjowanego przez Instytut Książki.

Nowe wyprawki już do nas dotarły, gorąco więc zapraszamy do nas oraz do naszych filii wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym (roczniki 2016-2019).

Aby wziąć udział w akcji, wystarczy odwiedzić naszą Bibliotekę lub jedną z filii, wypożyczyć co najmniej 1 książkę i odebrać w prezencie wyjątkową wyprawkę czytelniczą. W wyprawce znajdziecie książkę pt. „Krasnal w Krzywej Czapce” autorstwa Wojciecha Widłaka oraz kartę Małego Czytelnika, która umożliwi Wam zbieranie naklejek.

Za każdą wizytę w bibliotece Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu 10, zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – została dla nich przygotowana broszura informacyjna, przypominająca o nieocenionej roli czytania w rozwoju dziecka oraz korzyściach wynikających z wypracowanego nawyku odwiedzania biblioteki.

Mamy też coś specjalnego dla naszych Gości z Ukrainy. W tej edycji otrzymaliśmy kilka egzemplarzy książki również w wersji polsko-ukraińskiej.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej biblioteki oraz owocnego udziału w akcji. Życzymy wielu wspaniałych wrażeń podczas wspólnego czytania.

Zakup nowości wydawniczych „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w ramach zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.