Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

spektakl teatralny „Na tropie afery, gdzie podziały się litery”

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
23 kwietnia w naszej Bibliotece obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji mieliśmy możliwość obejrzeć spektakl teatralny „Na tropie afery, gdzie podziały się litery” w wykonaniu aktorów Teatru Maska w Krakowie. Dzieci dowiedziały się dlaczego warto czytać książki oraz odwiedzać bibliotekę. Udały się w bajkową podróż, gdzie z wielkim zaangażowaniem poszukiwały liter, które zaginęły z książek bibliotecznych.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spektaklu.
Realizacja zadania profilaktycznego w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w roku 2024 Książka–uczy–leczy–pomaga. Edycja II.


Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Zakup nowości wydawniczych „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w ramach zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.