Boże Narodzenie dawniej i dziś

W Mikołajki, 6 grudnia b. r., w Czytelni Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. J. Lelewela miało miejsce międzypokoleniowe spotkanie dzieci z kl. III z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku (opiekun – Renata Żołnierzak)  z zaprzyjaźnionymi paniami seniorkami.

Boże Narodzenie dawniej i dziś

W Mikołajki, 6 grudnia b. r., w Czytelni Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. J. Lelewela miało miejsce międzypokoleniowe spotkanie dzieci z kl. III z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku (opiekun – Renata Żołnierzak)  z zaprzyjaźnionymi paniami seniorkami. Bogusław Korsak, która poprowadziła spotkanie  zapoznała małych gości z tradycją ubierania choinki, wręczania prezentów i historią świętego Mikołaja. Dzieci bardzo chętnie włączyły się, opowiadając o zwyczajach świątecznych w swoich domach, zaś  panie seniorki  z sentymentem wspominały  święta swojego dzieciństwa. Dzieciom bardzo spodobały się wiersze o Wigilii i świętym . Mikołaju, które zaprezentowały panie: Janina Żbikowska, Krystyna Otowicz, Krystyna Domżała. Uczniowie  obdarowali panie własnoręcznie wykonanymi kartami świątecznymi, otrzymując w nagrodę miłe upominki od świętego Mikołaja. Wspólnie zaśpiewana kolęda zakończyła spotkanie, które było nie tylko sympatycznym spędzeniem czasu, ale i swoistą lekcją polskiej tradycji świątecznej.

Zakup nowości wydawniczych „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w ramach zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.