Seniorzy – juniorom

3 listopada b. r. w Czytelni Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. J. Lelewela miało miejsce niecodzienne spotkanie uczniów kl. III z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 (wychowawczyni Renata Żołnierzak) z pułtuskimi seniorami

Seniorzy – juniorom

3 listopada b. r. w Czytelni Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. J. Lelewela miało miejsce niecodzienne spotkanie uczniów kl. III z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 (wychowawczyni Renata Żołnierzak) z pułtuskimi seniorami, którzy z potrzeby serca piszą wiersze o przeróżnej tematyce: o kwiatach, zwierzętach, porach roku, przemijaniu i radości życia.

Dzieci zapoznały się z utworami Krystyny Domżały, Stanisławy Morawskiej, Krystyny Otowicz, Janiny Żbikowskiej, Jacka Jasińskiego, Stefana Dołkowskiego. Uczniowie nie tylko z zaciekawieniem wysłuchali wierszy, ale i mówili o swoich odczuciach z nimi związanymi. Takie międzypokoleniowe spotkania będą kontynuowane w bibliotece pod życzliwym okiem ich inicjatorki, Bogusławy Korsak.

Zakup nowości wydawniczych „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w ramach zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.