W hołdzie Januszowi Zakrzeńskiemu

W niedzielny wieczór, 14 listopada, Pułtuska Biblioteka Publiczna zgromadziła licznych gości, którzy uczestniczyli w promocji książki Wandy Konieckiej - Pieńkos pt: "Piłsudski w Pułtusku. W hołdzie Januszowi Zakrzeńskiemu", wydanej staraniem Rady Miejskiej i Burmistrza Miasta Pułtusk, przy wsparciu prywatnych sponsorów.

W hołdzie Januszowi Zakrzeńskiemu
W niedzielny wieczór, 14 listopada, Pułtuska Biblioteka Publiczna zgromadziła licznych gości, którzy uczestniczyli w promocji książki Wandy Konieckiej - Pieńkos pt: "Piłsudski w Pułtusku. W hołdzie Januszowi Zakrzeńskiemu", wydanej staraniem Rady Miejskiej i Burmistrza Miasta Pułtusk, przy wsparciu prywatnych sponsorów

Gośćmi honorowymi spotkania, poprowadzonego przez Lecha Chybowskiego, byli: Barbara Zakrzeńska (żona aktora), Marianna Graff - Oszczepalińska (aktorka), Aleksander Mikołajczak (aktor), Jan Józef Kasprzyk (prezes Związku Piłsudczyków RP), Anna Krakowiak (asystentka aktora). Niezwykle ciepło i serdecznie wspominali oni Janusza Zakrzeńskiego, który był nie tylko utalentowanym aktorem, odtwórcą ról m.in. Benedykta Korczyńskiego, Napoleona i przede wszystkim Józefa Piłsudskiego, ale był też wieloletnim członkiem Związku Piłsudczyków i wielkim patriotą,  pielęgnującym narodowe tradycje.

Na zakończenie tego niezwykłego, pełnego ciepłych wspomnień o wspaniałym aktorze i człowieku, jakim był Janusz Zakrzeński, wszyscy zebrani otrzymali promowaną książkę, która jest niezwykle piękną i wartościową pozycją, powstałą dzięki pasji, talentowi pisarskiemu i pracowitości autorki-Wandy Konieckiej - Pieńkos.
 

Zakup nowości wydawniczych „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w ramach zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.