W hołdzie Januszowi Zakrzeńskiemu

W niedzielny wieczór, 14 listopada, Pułtuska Biblioteka Publiczna zgromadziła licznych gości, którzy uczestniczyli w promocji książki Wandy Konieckiej - Pieńkos pt: "Piłsudski w Pułtusku. W hołdzie Januszowi Zakrzeńskiemu", wydanej staraniem Rady Miejskiej i Burmistrza Miasta Pułtusk, przy wsparciu prywatnych sponsorów.

W hołdzie Januszowi Zakrzeńskiemu

Gośćmi honorowymi spotkania, poprowadzonego przez Lecha Chybowskiego, byli: Barbara Zakrzeńska (żona aktora), Marianna Graff - Oszczepalińska (aktorka), Aleksander Mikołajczak (aktor), Jan Józef Kasprzyk (prezes Związku Piłsudczyków RP), Anna Krakowiak (asystentka aktora). Niezwykle ciepło i serdecznie wspominali oni Janusza Zakrzeńskiego, który był nie tylko utalentowanym aktorem, odtwórcą ról m.in. Benedykta Korczyńskiego, Napoleona i przede wszystkim Józefa Piłsudskiego, ale był też wieloletnim członkiem Związku Piłsudczyków i wielkim patriotą,  pielęgnującym narodowe tradycje.

Na zakończenie tego niezwykłego, pełnego ciepłych wspomnień o wspaniałym aktorze i człowieku, jakim był Janusz Zakrzeński, wszyscy zebrani otrzymali promowaną książkę, która jest niezwykle piękną i wartościową pozycją, powstałą dzięki pasji, talentowi pisarskiemu i pracowitości autorki-Wandy Konieckiej - Pieńkos.