Spotkanie z Dorotą Gellner

Spotkanie z Dorotą Gellner

5 maja w Pułtuskiej Bibliotece Publicznej im. J. Lelewela gościła Dorota Gellner, jedna z najbardziej znanych współczesnych poetek dla najmłodszych. Autorka spotkała się najpierw z uczniami klas II-III pułtuskich szkół podstawowych, a następnie z przedszkolakami. D. Gellner prezentowała swoje starsze i nowsze utwory, recytując je wraz z dziećmi.

W bibliotece rozbrzmiewały wesołe nutki takich przebojów, jak ,,Zuzia -lalka nieduża”, czy ,,Ogórek wąsaty”. Poetka, nawiązując świetny kontakt z dziećmi,  odpowiadała na pytania dotyczące jej warsztatu twórczego, ulubionych utworów, czy pasji.

Spotkanie, poprowadzone w formie wspólnej zabawy było niezwykle udane i z pewnością na długo zapadnie  uczestnikom w pamięci.