Mikołajki

Mikołajki

Mikołajki to święto lubiane przez wszystkie dzieci i te małe, i te duże. 6 grudnia 2011 roku Pułtuska Biblioteka Publiczna im. J. Lelewela zaprosiła wszystkie maluchy na spotkanie z Mikołajem!Zanim jeszcze Mikołaj odwiedził Bibliotekę można go było spotkać na pułtuskim rynku. Z uśmiechem na twarzy i wielkim workiem prezentów zachęcał napotkane dzieci do odwiedzenia Biblioteki. Pomagał mu piękny elf, który rozdawał cukierki.
A w bibliotece czekała na dzieci moc atrakcji! Wspólne czytanie opowieści o św. Mikołaju, słuchanie świątecznych piosenek, zabawy, quizy, rebusy i zagadki związane z tradycjami świątecznymi. Wyświetlano też bajkę „Kaczor Donald na święta”, ale z pewnością największą atrakcją było spotkanie z Mikołajem, możliwość porozmawiania z nim i opowiedzenia swoich najskrytszych marzeń. Kto wie czy się nie spełnią… Do Świąt Bożego Narodzenia już niedaleko!