Dzień Babci i Dziadka

Piątek 20 stycznia 2012 roku był wyjątkowym dniem w Pułtuskiej Bibliotece Publicznej. Z okazji Dnia Babci i Dziadka mieliśmy zaszczyt gościć seniorów z naszego miasta i okolic.

Dzień Babci i Dziadka

Spotkanie zorganizowane przez dyrekcję Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i dyrekcję biblioteki, odbyło się w ramach Pułtuskiej Gali Seniorów, obchodzonej w dniach 20-21 stycznia bieżącego roku. Rok 2012 ogłoszony jest Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.

Spotkanie uświetniły występy dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Płocochowie. Piosenki, wierszyki i życzenia w wykonaniu dzieci dały dużo powodów do radości i rozczulały do łez. Oprócz przepięknego występu młodych, wdzięcznych artystów, każdy senior dostał też bułkę w kształcie serca.

Całość uroczystości została, na pamiątkę, uwieczniona na taśmie filmowej. Do zobaczenia za rok, Babcie i Dziadziusiowie!