Ferie zimowe w Bibliotece

W dniach 16-27.01.2012 r. dzieci z naszego miasta mogły uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach w  Pułtuskiej  Bibliotece Publicznej im. J. Lelewela.

Ferie zimowe w Bibliotece

W dniach 16-27.01.2012 r. dzieci z naszego miasta mogły uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach w  Pułtuskiej  Bibliotece Publicznej im. J. Lelewela. Przekonały się, że zima w mieście nie musi być wcale nudna, o czym może świadczyć duża frekwencja na zajęciach. Zapisało się aż 30 dzieci, które w oczekiwaniu na coraz to nowe zabawy, przychodziły przed czasem ich rozpoczęcia. Bibliotekarka, Justyna Brzozowska, przygotowała dla nich szereg atrakcji, żeby zachęcić wszystkie dzieci z różnych grup wiekowych. Nasi najmłodsi czytelnicy w wolnym czasie mogli m.in. zrobić laurkę z życzeniami dla swoich Dziadków z okazji ich święta, poznać tajemnice zwierząt (rozpoznać ich ślady i odgłosy). Prowadzone były również zajęcia edukacyjne, które miały na celu poinformowanie o niebezpieczeństwie czyhającym w Internecie oraz w jaki sposób należy zachować się w różnych sytuacjach życiowych (savoir-vivre dla dzieci). Wszyscy chętnie uczestniczyli w zajęciach, które oprócz swoich walorów edukacyjnych miały przede wszystkim na celu wspólną zabawę oraz oderwanie od codziennych zajęć w szkole.
Ostatniego dnia ferii czekała na dzieci niespodzianka. Przy poczęstunku  i oglądaniu  bajki „Alladyn” dzieci bawiły się znakomicie. Wcześniej zrobiły trójwymiarowe okulary  oraz pamiątki z masy solnej dla rodziców. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkę – dyplom za doskonałą frekwencję oraz wspólną zabawę w czasie ferii. Mimo tego, że zimowa przerwa w nauce dobiegła końca, dzieci obiecały, że zjawią się z powrotem w wakacje. Zobaczymy. Na razie czeka ich sporo nauki...

 Logo Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Projekt pt. Dawno, dawno temu... czyli opowieści moich dziadków Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

 

Biblioteka Narodowa
 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Zakup nowości wydawniczych Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.