Biblioteka z Klasą

Babcia to róża bez kolców. Klasa Vc z  PSP nr 4 im. Ireny Szewińskiej  liczy ponad 30 osób. Już na pierwszy rzut oka widać, że to dzieci myślące, ciekawe otaczającego je świata i twórcze.

Biblioteka z Klasą

Babcia to róża bez kolców

Klasa Vc z  PSP nr 4 im. Ireny Szewińskiej  liczy ponad 30 osób. Już na pierwszy rzut oka widać, że to dzieci myślące, ciekawe otaczającego je świata i twórcze. Ich wychowawczyni, Beata Milczarczyk, z którą uczniów wiąże wyraźna więź, mówi o swoich piątoklasistach: - Vc to mieszanka  34. różnorodnych talentów i osobowości. Mamy tutaj talenty muzyczne, sportowe, matematyczne, plastyczne, malarskie  i literackie. Dzieci są baaardzo pracowite, ambitne, niezwykle uczynne i sympatyczne.

Jestem z nich naprawdę dumna i nie zamieniłabym ich na inne.

Obdarzonym licznymi zdolnościami piątoklasistom towarzyszyliśmy  podczas zajęć  literackich, prowadzonych przez Akademię Sprawnego Pisania, działającą przy Pułtuskiej Bibliotece Publicznej im. Joachima Lelewela. Podczas zajęć – bohaterami byli: babcia i dziadek – dzieci wysłuchały wykładu na temat „Pisać każdy może, jak śpiewać” oraz zapoznały się z poezją młodych, pułtuskich  twórców, z których nie jeden sięgnął po najwyższe laury ogólnopolskie.W zamian za spotkanie LELEWELOWSKA  ASP wzbogaciła się o kolejne formy poetyckie, które, może się tak złoży,  wejdą  kiedyś w skład  tomiku poezji uczniowskiej.

GMD.