„Dziadek do orzechów”

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

„Dziadek do orzechów”

Jak co roku w dzień urodzin baśniopisarza Hansa Christiana Andersena 2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej właśnie okazji Pułtuska Biblioteka Publiczna im. J. Lelewela gościła aktorów ze studia teatralnego „Duet”, którzy zaprezentowali spektakl pt. „Dziadek do orzechów”.


Zaproszone dzieci z klas II szkół podstawowych miasta Pułtusk chętnie uczestniczyły w spotkaniu i bawiły się razem z aktorami. Spotkanie miało charakter interaktywny, dzieci brały bezpośredni udział w przedstawieniu. Pomagały Klarze w rozpakowywaniu zabawek od chrzestnego, nie pozwoliły, aby Król Myszy pokonał Dziadka do orzechów. Wraz z piękną księżniczką Klarą wyruszyły  w podróż do Krainy Słodyczy śpiewając piosenki, których nauczył ich książę, przemieniony w tytułowego Dziadka do orzechów. Baśniowa, fantastyczna konwencja, opowiadająca o przygodach małej Klary w świecie, w którym zabawki ożywają ukazała dzieciom świat dziecięcych zabaw i marzeń, które zawsze mogą się spełnić.

 „Dziadek do orzechów”

Zakup nowości wydawniczych „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w ramach zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.