Wakacje w Bibliotece

Wakacje w Bibliotece
Od poniedziałku do piątku, przez dwa wakacyjne miesiące w Pułtuskiej Bibliotece Publicznej im. J. Lelewela prowadzone były zajęcia dla dzieci w wieku od 4 do 14 lat. Chociaż wakacje były w pełni, a aura sprzyjała lenistwu i odpoczynkowi, to jednak w bibliotece nie odpoczywaliśmy, wręcz przeciwnie, dbaliśmy o to aby dzieci, które wakacje spędzały z nami, spędziły je w sposób przyjemny i twórczy. Cykl spotkań cieszył się ogromnym zainteresowaniem.  Uczestniczyło w nich aż 102 dzieci. Dzieci miały możliwość zapoznać się z utworami oraz pisarzami ich ulubionych bajek.  Oprócz zajęć z książką dzieci rozwijały swoje zdolności plastyczne, poznawały tajemnice przyrody oraz dowiedziały się, w jaki sposób bezpiecznie spędzić wakacje. Podczas spotkań dzieci mogły m.in. zaprojektować własną zakładkę do książki, wykonać zielnik liści zebranych podczas wspólnych wycieczek. Nie zabrakło również zajęć ruchowych. Dzieci grały w piłkę, skakały na skakance oraz poznały ciekawe „wierszyki-piosenki z pokazywaniem”, które często chciały powtarzać. Dzieci miały również możliwość poznać wolontariuszkę Zoe z Francji, która co wtorek pomagała w prowadzeniu zajęć. Wraz z Nią uczyliśmy się piosenek i słówek w języku angielskim i francuskim.

27. sierpnia w Czytelni biblioteki miało miejsce uroczyste zakończenie Wakacji w Bibliotece. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodkości, a ich zadowolone buzie możemy podziwiać na załączonych zdjęciach.