Andrzejkowe czary – mary w Bibliotece

Wieczór Andrzejkowy, obchodzony zwykle w wigilię św. Andrzeja, w tym roku również w naszej Bibliotece przybrał formę andrzejkowych wróżb. 30 listopada Czytelnia Pułtuskiej Biblioteki Publicznej zmieniła się w zaczarowane, pełne wróżb i magii miejsce.

Andrzejkowe czary – mary w Bibliotece

Wieczór Andrzejkowy, obchodzony zwykle w wigilię św. Andrzeja, w tym roku również w naszej Bibliotece przybrał formę andrzejkowych wróżb. 30 listopada Czytelnia Pułtuskiej Biblioteki Publicznej zmieniła się w zaczarowane, pełne wróżb i magii miejsce. W spotkaniu uczestniczyło 20 dzieci w wieku
7-14 lat. Pracownik Oddziału dla Dzieci, Justyna Brzozowska, wprowadziła zebranych gości w tematykę obchodów Andrzejek, a następnie zaprosiła wszystkich do wspólnych wróżb. Na dzieci oraz ich rodziców czekały specjalnie przygotowane na tę okazję magiczne stanowiska. Każdy mógł „poznać swoją przyszłość” dzięki wróżbom z kubeczków, z kości, czy zaczarowanych kamieni. Nie zabrakło chińskich ciasteczek z wróżbą, tradycyjnego lania wosku oraz przepowiadania przyszłości z kuli.  Jednymi z najbardziej obleganych stanowisk okazały się te, przy których można było wywróżyć zawód wykonywany w przyszłości, czy poznać imię przyszłej sympatii.

Na zakończenie wspólnych wróżb Wróżki oraz Jasnowidzowie – bibliotekarze Pułtuskiej Biblioteki,  życzyli wszystkim spełnienia marzeń i częstszych pobytów w Bibliotece, która w każdej chwili może stać się Krainą Fantazji.

 Andrzejkowe czary – mary w Bibliotece

Zakup nowości wydawniczych „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w ramach zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.