Literacki Czwartek u Lelewela - Wisława Szymborska

1 lutego 2013 roku minęła pierwsza rocznica śmierci Wisławy Szymborskiej – poetki, tłumaczki, felietonistki, laureatki Literackiej Nagrody Nobla w 1996 r.

Literacki Czwartek u Lelewela - Wisława Szymborska

W ramach obchodów rocznicy śmierci Noblistki Pułtuska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela zorganizowała Literacki Czwartek u Lelewela, który odbył się 7 lutego 2013 roku o godzinie 17 00 . Anna Mitkowska wraz z Lechem Chybowskim opowiadali o życiu Wisławy Szymborskiej, ukazali wielu nieznanych dotąd szczegółów z jej życia oraz przybliżyli niezwykłą postać Noblistki wszystkim zebranym gościom. Zaprezentowali i zachęcili do przeczytania  książki  Anny Bikont i Joanny Szczęsnej Pamiątkowe Rupiecie. Biografia Wisławy Szymborskiej, która pełna anegdot i wierszy, opisów podróży i przyjaźni, wprowadza czytelnika do  klimatu Epoki Szymborskiej.

Spotkanie literackie zostało wzbogacone pokazem fotografii z życia Noblistki przygotowanym przez Tomasza Godlewskiego,  oraz recytacją wierszy   w wykonaniu Tomasza Woty.

Zapraszamy serdecznie na kolejny Literacki Czwartek w Lelewelu, już wkrótce !!!