Światowy Dzień Czytania Tolkiena

Światowy Dzień Czytania Tolkiena po raz pierwszy odbył się 25 marca 2003 roku. Pomysłodawcami tej inicjatywy byli członkowie i członkinie angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego.

Światowy Dzień Czytania Tolkiena

Światowy Dzień Czytania Tolkiena po raz pierwszy odbył się 25 marca 2003 roku. Pomysłodawcami tej inicjatywy byli członkowie i członkinie angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego. Od tamtej pory dzień ten obchodzony jest co roku przez fanów, wielbicieli, tłumaczy i czytelników J. R. R. Tolkiena.

 

Pułtuska Bibliotek Publiczna dołączyła do tej akcji po raz pierwszy właśnie w ostatni poniedziałek, 25 marca 2013 r. Czytanie powieści J. R. R. Tolkiena „Hobbit tam i z powrotem” odbyło się na lekcji języka polskiego w Zespole Szkół im. Bolesława Prusa, przed Muzeum Regionalnym oraz ul. Świętojańskiej, przy Domu Rzemiosła. Mimo tego, że pogoda była typowo zimowa, akcja przyciągnęła wielu zainteresowanych głośnym czytaniem, mamy nadzieję, że będą to potencjalni czytelnicy powieści J. R. R. Tolkiena.

 Światowy Dzień Czytania Tolkiena

Zakup nowości wydawniczych „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w ramach zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.