Spotkanie z Jovanem Zivlakiem

Spotkanie z Jovanem Zivlakiem, serbskim poetą, odbyło się w listopadowy wieczór  w Pułtuskiej Bibliotece Publicznej.

Spotkanie z Jovanem Zivlakiem

Spotkanie z Jovanem Zivlakiem, serbskim poetą, odbyło się w listopadowy wieczór  w Pułtuskiej Bibliotece Publicznej. Autorowi towarzyszyli: poetka i krytyk literacki  Adriana Szymańska, tłumacz poezji serbskiej Grzegorz Łatuszyński oraz wydawca wierszy Zivlaka – Maryla Siwkowska-Łatuszyńska. Jak mówił tłumacz „poezja Jovana Zivlaka dzieje się głównie w języku i słowie, a to znaczy, że nie tyle realna rzeczywistość, co rzeczywistość językowa jest inspiracją i obszarem, w którym buduje on swój świat poetycki niejako autonomiczny wobec świata zewnętrznego”.

Uczestnicy spotkania mogli odczuć magię słów poety wsłuchując się w wiersze Zivlaka w jego własnej  interpretacji. Wiersze w tłumaczeniu na język polski odczytał student filologii polskiej Tomasz Wota. Podsumowanie krytyczno - literackie o znaczeniu poezji Zivlaka i roli w literaturze światowej wygłosiła Adriana Szymańska, zaś o meandrach trudnego zawodu tłumacza wierszy, opowiadał Grzegorz Łatuszyński.Spotkanie z Jovanem Zivlakiem

Zakup nowości wydawniczych „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w ramach zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.