Mikołajki

Mikołajki

Jak co roku, w dniu Świętego Mikołaja (6 grudnia),  pracownicy Pułtuskiej Biblioteki Publicznej nie zapomnieli o swoich najmłodszych czytelnikach. Wspólnie z Mikołajem odwiedzili grzeczne dzieci z pułtuskich szkół i przedszkoli. Celem wizyty Mikołaja były oczywiście Jego imieniny, podczas których, jak powszechnie wiadomo, Mikołaj zamiast przyjmować prezenty, rozdaje je wszystkim wokół. Większość dzieci była zdziwiona wizytą niecodziennego gościa.

Spotkanie z Mikołajem wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój. Dzieci śpiewały i recytowały wiersze. Na zakończenie tego niezwykłego spotkania zrobiliśmy wspólne zdjęcie, a Mikołaj złożył obietnicę, że odwiedzi dzieci w Wigilię Bożego Narodzenia.

Podczas tegorocznej akcji mikołajkowej Święty Mikołaj odwiedził dzieci z następujących placówek :

Publiczną Szkołę Podstawową nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. T. Kościuszki Niepubliczne Przedszkole URWIS

Niepubliczne Katolickie Przedszkole Świętej Rodziny.