W krainie uśmiechniętej książki – ferie zimowe z Biblioteką

Pułtuska Biblioteka Publiczna im. J. Lelewela w tym roku również nie zapomniała o najmłodszych czytelnikach. Specjalnie dla nich na okres zimowego odpoczynku przygotowała różnorodne zajęcia. W programie zajęć znalazły się warsztaty plastyczne oraz gry i zabawy. Pierwszy tydzień ferii upłynął pod znakiem projektowania laurek dla dziadków oraz karnawałowych dekoracji (masek, kotylionów).  Uczestnicy wykonywali również bałwanki i pingwinki wykorzystując przeróżne materiały np. bibułę, plastelinę, papier kolorowy, brokat, płyty CD. W drugim tygodniu mali artyści tworzyli kolorowe witraże i kurpiowskie wycinanki. Podczas tych spotkań powstało wiele ciekawych i oryginalnych prac, które zostały uwiecznione na zdjęciach. Powodzeniem cieszyły się zagadki, łamigłówki, rebusy, krzyżówki oraz gry planszowe dostępne w Bibliotece. Podczas ferii dzieci chętnie również korzystały ze stanowisk komputerowych, wyszukując interesujące ich informacje, grając w gry edukacyjne i słuchając muzyki. Na koniec zajęć wszyscy uczestnicy ferii wykonywali wspólnie owocowe szaszłyki oraz zakładki do książek, na pamiątkę mile spędzonych chwil w Bibliotece. W warsztatach plastyczno –literackich organizowanych w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży uczestniczyło 26 dzieci w wieku 5- 12 lat.
Ferie zimowe dobiegły już końca ale Biblioteka nadal jest otwarta i czeka na tych, którzy chcą się z nią zaprzyjaźnić.

Zajęcia odbywały się również w naszych Filiach Bibliotecznych:

Filia Nr 1, przy ul. Brzozowej 5, 06 - 102 Pułtusk

Filii Nr 2, przy ul. 13 Pułku Piechoty 1, 06 - 100 Pułtusk,