Czytam sobie w bibliotece

Pułtuska Biblioteka Publiczna wraz ze swoimi Filiami oraz Gminną Biblioteką Publiczną w Świerczach, zakwalifikowała się do udziału w projekcie „Czytam sobie w bibliotece”, zorganizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwo Egmont. Dzięki temu projektowi, który ma na celu promowanie czytelnictwa każda biblioteka otrzyma pakiet 9. książek z serii ,,Czytam sobie” Wydawnictwa Egmont oraz dostęp do scenariuszy i filmów instruktażowych. Na podstawie tych materiałów bibliotekarze zorganizują zajęcia, na których dzieci w twórczy sposób zinterpretują literaturę, korzystając z takich form wyrazu jak film, animacja, plastyka czy teatr. Realizacja przedsięwzięcia pozwoli nie tylko na wzbogacenie księgozbioru, uatrakcyjnienie zajęć animacyjnych, ale też powinna przyciągnąć nowych czytelników.