Dzień Gier Planszowych

Dzień Gier Planszowych

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka w naszej Bibliotece odbył się Dzień Gier Planszowych. Dzieci, które tego dnia odwiedziły bibliotekę mogły poznać gry logiczne i planszowe dostępne w naszej placówce oraz pokonać bibliotekarza w turnieju gier, co sprawiało dzieciom największą uciechę. Graliśmy m.in. w chińczyka, warcaby, scrabble, leniwe żabki, pchełki oraz bierki. Największym zainteresowaniem cieszyło się kalambury zarówno wśród najmłodszych jak i dorosłych uczestników. Wspólnie z wolontariuszami z Centrum Międzynarodowej Wymiany Młodzieży i Wolontariatu poznaliśmy flagi krajów państw europejskich oraz powtórzyliśmy słówka z języka angielskiego grając w quiz obcojęzyczny. 

Dzień Gier Planszowych był wspaniałą okazją do integracji i znakomitej zabawy. Wydarzenie to było świetną rozrywką zarówno dla dzieci jak i bibliotekarzy.Dzień Gier Planszowych

Zakup nowości wydawniczych „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w ramach zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.