Noc Bibliotek

Pierwszą Noc Bibliotek w Lelewelu mamy ją za sobą. Spotkaliśmy się w sobotę 30 maja 2015r. w godz. 1830-2200.

Wspólnie czytaliśmy „Lokomotywę” J. Tuwima na placu przed biblioteką – pociąg uczestników okrążył obelisk drukarzy.

Czytaliśmy też fragmenty wybranych książek, poznaliśmy druk Gutenberga, przy pomocy latarek szukaliśmy skryby, obejrzeliśmy film „Sekret Eleonory”, dowiedzieliśmy się co kryje drugie piętro biblioteki...

Bardzo ucieszył nas fakt, że wśród odwiedzających było dużo dzieci, które świetnie się bawiły... widać to na zdjęciach z imprezy.

Noc Bibliotek