Tydzień Bibliotek

Tydzień Bibliotek

 

W ramach Tygodnia Bibliotek ph. „Wybieram bibliotekę” w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży odbywały się zajęcia tematyczne dla różnych grup wiekowych. Zajęcia rozpoczęły się już 6 maja i trwały do końca miesiąca. Celem spotkań z najmłodszymi czytelnikami była promocja czytelnictwa i bibliotek. Akcja ta miała zachęcić do odwiedzin biblioteki nie tylko w celu wypożyczenia książki, ale też do spędzania wolnego czasu.

 

 

Dla dzieci najmłodszych prowadzone były zajęcia związane z życiem i twórczością znakomitego duńskiego baśniopisarza – Hansa Christiana Andersena pt. W świecie baśni Andersena, a dla dzieci z klas IV – VI szkół podstawowych – Jak Lolek został papieżem. Spotkania połączone były z prezentacją multimedialną oraz wystawą. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, m.in. układały puzzle, odgadywały zagadki, wspólnie czytały rymowany tekst. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał pamiątkową zakładkę do książki.

 

W 24 spotkaniach uczestniczyło 554 uczniów z przedszkoli, szkół podstawowych oraz wychowanków SOSW.

 

 

Zajęcia odbywały się również w naszych filiach bibliotecznych:

w Filii Nr 1 uczestniczyło 151 dzieci,

w Filii Nr 2 uczestniczyło 143 dzieci,

w Filii Nr 3 uczestniczyło 90 dzieci

w Filii w Przemiarowie uczestniczyło 70 dzieci.Tydzień Bibliotek

Zakup nowości wydawniczych „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w ramach zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.