Wakacje w Bibliotece

W ramach lipcowych wakacji w Bibliotece w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży odbywały się warsztaty plastyczno-literackie dla dzieci w wieku 5-12 lat.  Zajęcia te przygotowane były przede wszystkim z myślą o dzieciach i młodzieży spędzającej wakacje w mieście. Mimo pięknej pogody zainteresowanych tą formą umilania wolego czasu nie brakowało. Podczas zajęć powstało wiele bardzo ciekawych i oryginalnych prac, świadczących o niezwykłej wyobraźni młodych ludzi. Dzieci grały w gry planszowe, układały puzzle, kolorowały obrazki, rozwiązywały łamigłówki, poznawały przysłowia i brały udział w zabawach logicznych, przygotowanych przez prowadzących warsztaty. Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczno – manualne, dlatego niemal codziennie dzieci wykonywały prace polegające na rysowaniu i sklejaniu ciekawych szablonów.

W trakcie spotkań odbywały się również zajęcia sportowo – rekreacyjne. Wspólnie wykonywaliśmy rysunki kredą, graliśmy w zbijaka, kręgle, skakaliśmy na skakance. Prowadzone były również zabawy integracyjne, które pomogły nam się lepiej poznać.

W Wypożyczalni dla Dzieci odbywały się również spotkania z wolontariuszami z różnych państw, którzy opowiedzieli nam o kulturze i zwyczajach różnych krajów. Dzieci nauczyły się prostych zwrotów w różnych językach oraz poznały najciekawsze zabytki Niemiec, Rosji, Korei, Francji, Ukrainy oraz Austrii.

W Bibliotece można obejrzeć prace wykonane przez dzieci podczas wakacyjnych spotkań – zapraszamy!

W miesiącu sierpniu zajęcia odbywają się w Filii nr 1, ul. Brzozowa 5 oraz Filii nr 3, ul. Na Skarpie 10. Serdecznie zapraszamy!

Wakacje w Bibliotece