Kultura, Na Którą Stać Każdego, Jest w Zasięgu Ręki! Inauguracja Portalu KULTURADOSTEPNA.PL

Co miesiąc w Polsce ma miejsce ponad 7 tys. wydarzeń, na które cena biletu nie przekracza 20 zł. Blisko połowa z nich jest darmowa. Dotarcie z informacją o nich ułatwi informacyjno-edukacyjny portal kulturadostepna.pl. , którego celem jest także upowszechnianie zasobów dostępnych w sieci oraz zainteresowanie miejscami, które warto odwiedzić podczas wakacyjnych wycieczek po Polsce. Uruchomienie serwisu, stworzonego przez Narodowe Centrum Kultury, stanowi główny element realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego programu KULTURA DOSTĘPNA. 24 czerwca br. portal został  zainaugurowany przez Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzatę Omilanowską.

Głównym celem portalu jest zwiększenie świadomości społecznej na temat łatwego dostępu do bezpłatnej i taniej kultury poprzez zebranie w jednym miejscu ofert kulturalnych oraz promocję partnerów programu i instytucji działających na rzecz udostępniania kultury.
Portal kuIturadostepna.pl to przede wszystkim prosta w obsłudze wyszukiwarka wydarzeń kulturalnych w całej Polsce. Oprócz niej serwis zawiera listę ciekawych miejsc, zabytków i instytucji kultury oraz bazę linków do legalnych zasobów kultury on-line.

Serwis, przygotowany przez Narodowe Centrum Kultury, ma na celu dotarcie do szerokiego grona odbiorców z informacją o darmowych bądź tanich (w cenie do 20 złotych) wydarzeniach kulturalnych. Dzięki filtrom można przeszukiwać wydarzenia pod kątem lokalizacji, daty rozpoczęcia, dostępności dla osób niepełnosprawnych czy rodzin z dziećmi. Dodatkowo wydarzenia podzielone są na kategorie tematyczne takie jak film, teatr, sztuka, muzyka czy taniec. Informacje są atrakcyjne, proste, czytelne, praktyczne i precyzyjne. Oprócz ceny pokazują lokalizację, możliwość dojazdu i udogodnienia techniczne dla osób z dziećmi lub niepełnosprawnych.

Zmiany i nowe dane wprowadzane są na bieżąco. Szybko i łatwo można dzielić się nimi z innymi osobami.

Dzięki kulturadostępna.pl użytkownik zyska szybki dostęp do wydarzeń kulturalnych – zarówno
w swojej okolicy, jak i w całym kraju.

Portal pokaże, że kultura, na którą stać każdego, jest w zasięgu ręki.

kontakt: kulturadostepna@nck.pl

facebook.com/kulturadostepna

Złap kulturę w dobrej cenie na www.kulturadostepna.pl

kulturadostepna.pl                                            facebook.com/KulturaDostepna