Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji nasza Biblioteka zaprosiła na zajęcia dzieci z Niepublicznego Katolickiego Przedszkola im. Św. Rodziny. Maluchy poprzez wspólną zabawę dowiedziały się wielu ciekawostek dotyczących języka polskiego. Chętnie uczestniczyły w zabawach językowych wspomagających poprawną wymowę. Oprócz tego uczestnicy spotkania bawili się przy wierszach znanych polskich autorek: Małgorzaty Strzałkowskiej i Agnieszki Frączek. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały piękne prace, którymi ozdobią przedszkole.